Technik hodowca koni
Nie trzeba mieć własnej stajni, czy konia z rodowodem. Wystarczy szczera chęć, na początek skromny ubiór, a poczucie wolności a także nieodzowna przyjemność będzie nam towarzyszyć przez długie lata. Jeździectwo to jedyny sport oparty na partnerstwie człowieka ze zwierzęciem. O jeźdźcu i koniu mówi się „para” Uczucie jakie towarzyszy człowiekowi podczas gdy ogląda świat z końskiego grzbietu jest nie do opisania. Kiedy kilkuset kilogramowe stworzenie posłusznie wykonuje nasze polecenia, czujemy się władcami świata. Każda wizyta w stajni to jak psychoterapia, daje pewność siebie, pomaga uwierzyć we własne możliwości, dodaje energii i chęci do pracy i nauki. Nieważne czy naszą przygodę z koniem nazwiemy sportem, życiową pasją, czy hobby, najważniejsze jest to by w wyniku współpracy z cudownym koniem radość czerpały dwie strony. Nie wolno bowiem zapominać o tym, że mamy do czynienia z żywymi istotami a nie sprzętem do rekreacji.
Technik hodowca koni to miłośnik koni. Hoduje je po to aby cieszyły jego i innych miłośników koni.  Może założyć własną stajnię lub zatrudnić się jako instruktor jazdy konnej w renomowanych stajniach w Polsce lub za granicą. W szkole na zajęciach nauczysz się: anatomii i żywienia koni, zakładania stajni i jej organizacji. Praktyczna nauka zwodu odbywać się będzie w stadninie koni Uczniowski Jeździecki Klub Sportowy CZEKAN w Głodowie. Zajęcia polegać będą na pracy w stajni oraz na jeździe konnej. Oddział sportowy dodatkowo będzie miał zajęcia jeździeckie – skoki przez przeszkody. Uczniowie mogą zdobywać odznaki sportowe, brać udział w zawodach sportowych:  towarzyskich, klubowych, regionalnych, okręgowych. W trakcie nauki możesz zdobywać odznaki sportowe a po ukończeniu 18 lat i ukończeniu szkoły otrzymasz dodatkowo tytuł instruktora rekreacji ruchowej – jazda konna lub z hipoterapia.
Technik hodowca koni to także ukierunkowanie do kontynuowania nauki na studiach w kierunku: ekonomia, zarządzanie, marketing, zootechnika. 
W przypadku wątpliwości i pytań związanych z naborem prosimy o osobisty lub telefoniczny kontakt:

ul. Powstańców Wielkopolskich 16,  62-510 Konin 

tel. 063 243 77 05

E-szkoła
Nowoczesna platforma do nauki przez internet
Zajęcia pozalekcyjne
Dodatkowe zajęcia pozalekcyjne!
Twórczość uczniów
Twórczość artystyczna naszych uczniów
Szkoły młodzieżowe, Liceum ogólnokształcące, Gimnazjum, Liceum policyjne