Steward/stewardesa
LICEUM LOTNICZE
Marzyłeś o lataniu od dziecka?  Podziwiasz loty  samolotów, szybowców i balonów ? Oglądasz filmy o tematyce lotniczej ? Kleisz modele samolotów?
Jeśli chcesz zostać pilotem, jeśli chcesz zostać stewardesą/stewardem i fruwać w obłokach oglądając świat z lotu ptaka zapisz się do Liceum Lotniczego w Koninie. Już teraz możesz spotkać rówieśników a także ludzi dorosłych zafascynowanych urokami lotnictwa.
Oprócz zajęć ogólnokształcących zapoznasz się także z teorią oraz praktyką przedmiotów związanych z lotnictwem. Zajęcia o tematyce lotniczej prowadzone będą przez instruktorów i pilotów lotnictwa. Organizowane będą spotkania z ciekawymi ludźmi  ze świata lotniczego.
Jak w każdym liceum szkoła zapewnia wykształcenie średnie zakończone maturą. Ale już w trakcie szkoły możesz rozpocząć szkolenie do licencji pilota szybowcowego, samolotowego lub balonowego. Możesz również ukończyć szkolenie spadochronowe.
Bezpośrednio po ukończeniu szkoły możesz zostać stewardem / stewardesą zgłaszając się do linii lotniczych, które prowadzą nabór dwa razy w roku. Kandydaci muszą znać dobrze dwa języki obce (obowiązkowo angielski) i posiadać odpowiednie predyspozycje psychiczne oraz specjalistyczną wiedzę. Tego możesz się nauczyć właśnie w szkole na przedmiotach z ratownictwa medycznego, lektoratach z trzech języków obcych, zajęciach z psychologii i negocjacji, historii lotnictwa i budowy samolotów, meteorologii i nawigacji.
Kandydat do szkoły musi przedstawić zaświadczenie lekarskie potwierdzające jego dobry stan zdrowia, bo takie wymagania stawiane są także przed osobami starającymi się o uzyskanie kwalifikacji pilota, stewardesy, mechanika lotniczego lub kontrolera ruchu lotniczego.
Liceum Lotnicze współpracuje z Aeroklubem Konińskim w Kazimierzu Biskupim oraz innymi instytucjami lotniczymi. To pozwala uczniowi zorientować się w specyfice ewentualnej przyszłej pracy w określonym sektorze lotniczym. W tym celu również organizowane, będą wycieczki edukacyjne na lotniska sportowe, wojskowe i pasażerskie.  Zapewniamy udział w różnorodnych imprezach lotniczych takich jak Air Show Radom, Mistrzostwa Polski w sportach lotniczych itp. W wakacje organizowane będą obozy sprawnościowe oraz praktyki na lotniskach a także szkolenia szybowcowe, samolotowe, spadochronowe i balonowe dla chętnych.
Absolwenci średnich szkół lotniczych otrzymują preferencje w przyjęciach do szkół wyższych takich jak:
  • Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych w Dęblinie – różne specjalności
  • Politechnika Rzeszowska z kierunkami lotniczymi (pilotaż, nawigacja, kontrola ruchu lotniczego itp.)
  • MEL Politechniki Warszawskiej (słynny z konstrukcji samolotów realizowanych przez studentów)
  • Wojskowa Akademia Techniczna – wydział lotnictwa i kosmonautyki
  • Wyższa Szkoła Środowiskowa w Bydgoszczy – lotnictwo i kosmonautyka
Nie będziesz pierwszym, który rozpoczął realizację swych lotniczych zainteresowań w naszym regionie. Należą do nich: Józef Makowski, Adam Jaskólski, Marcin Siedlecki i wielu innych pracujących obecnie na stanowiskach pilotów, mechaników lotniczych, kontrolerów ruchu lotniczego, stewardes, nie tylko w Polsce, nie tylko w Europie. Uwierz w swoje siły, nie rezygnuj ze swych marzeń. Jest nas wielu.
   Szkoła ta jest odpowiedzią na marzenia wielu dziewcząt i chłopców związane z lotnictwem. Zawód pilota i wszystko, co kojarzy się z lataniem, techniką lotniczą, szybownictwem, aeronautyką jest dla wielu młodych ludzi ich pasją i życiem. To właśnie rozwijanie pasji i pragnienie przeżycia przygody z lataniem jest dla nas zasadniczym powodem prowadzenia tego typu szkoły. Każdy, kto w życiu ma określony cel i to „coś",  co sprawia, że życie i działanie ma sens, wie o czym tutaj jest mowa. Liceum Lotnicze, oprócz dobrego wykształcenia, jest spełnieniem marzeń wielu młodych ludzi i utwierdza ich w przeświadczeniu, że te marzenia da się przekuć na konkretne działanie i realizację wyznaczonych celów.

    Szkoła ma charakter szkoły mundurowej - od jej uczniów wymagamy odpowiedzialności, sumienności i zdyscyplinowania. Profil jej wymaga bowiem, by już od samego początku uczyć się dokładności i porządku. Przyszły lotnik to osoba panująca nad sobą, posiadająca cechy predysponujące ją do wykonywania tego typu pracy. W naszej szkole więc, oprócz solidnego wykształcenia średniego i dobrego przygotowania do matury, chcemy wdrażać uczniów do odpowiednich postaw i zachowań, a jednocześnie dać im dobre przygotowanie praktyczne i teoretyczne w dziedzinie lotnictwa.

  Każdy uczeń będzie miał szansę zdobycia umiejętności praktycznych. W tym celu będziemy współpracować z dyrekcją lotniska w Kazimierzu Biskupim i specjalistyczna kadrą, dzięki której uczniowie będą mogli uczyć się rzemiosła lotniczego od wybitnych specjalistów z tego zakresu.

Proponujemy kształcenie lotnicze w kierunkach:

- pilot szybowcowy,
- pilot balonowy,
- skoczek spadochronowy.

Każdy uczeń zostanie w ramach zajęć szkolnych przygotowany do uzyskania (po zdaniu państwowego egzaminu) licencji określonego typu.
Zajęcia praktyczne będą odbywać się na lotnisku w Kazimierzu Biskupim pod okiem doświadczonych instruktorów,

steward i stewardesa.

Każdy uczeń zostanie przygotowany do podjęcia pracy w dowolnych liniach lotniczych zarówno pod kątem merytorycznym, jak i osobistej prezencji. Nie można też w przypadku takiej specyfiki zawodu zapomnieć o gruntownym kształceniu językowym. Stawiamy przede wszystkim na działania praktyczne.

Wszelkie informacje związane z naborem i zapisy:
tel. 63 243 77 05
ul. Powstańców Wielkopolskich 16,  62-510 Konin
E-szkoła
Nowoczesna platforma do nauki przez internet
Zajęcia pozalekcyjne
Dodatkowe zajęcia pozalekcyjne!
Twórczość uczniów
Twórczość artystyczna naszych uczniów
Szkoły młodzieżowe, Liceum ogólnokształcące, Gimnazjum, Liceum policyjne