KLASA KOSMETYCZNA Z ROZSZERZONĄ BIOLOGIĄ I JĘZYKIEM ANGIELSKIM
Zajęcia prowadzone w tej klasie przygotowują do dalszego kształcenia w zakresie kosmetologii. Nauka na poziomie rozszerzonym jest wprowadzona już w pierwszej klasie, a dzięki dodatkowym przedmiotom, takim jak podstawy kosmetologii i dermatologii, uczniowie mają okazję uczyć się również praktycznych aspektów tego zawodu.

Liceum o profilu kosmetycznym  to oferta dla uczniów zainteresowanych zawodem kosmetyczki i kosmetologa, a przede wszystkim dla młodych ludzi cechujących się wysoką kulturą osobistą, systematycznością, dokładnością, poczuciem estetyki, umiejętnością nawiązywania kontaktów z ludźmi, cierpliwością. To propozycja dla tych, którzy chcieliby przygotować się w przyszłości do pracy w branży kosmetycznej.           

Uczniowie będą poszerzali swoją wiedzę o zagadnienia związane z usługami kosmetycznymi, co stwarza szansę na zostanie specjalistą, który wykonuje zabiegi w zakresie kosmetyki pielęgnacyjnej, leczniczej i upiększającej, udziela porad z zakresu kosmetyki zachowawczej i zdobniczej, a także pozyskuje informacje o nowościach i trendach rozwojowych w kosmetyce. Pozwoli to absolwentom tego ukierunkowania skuteczniej starać się o pracę w gabinetach kosmetycznych, salonach odnowy biologicznej, sklepach czy firmach kosmetycznych. Głównym zadaniem jest uzyskanie wiedzy i umiejętności pozwalających w przyszłości na prowadzenie własnej działalności w zakresie kosmetyki, pielęgnacji zdrowia i urody. Ukończenie klasy nie gwarantuje pracy w branży kosmetycznej, ale absolwent zostanie wyposażony w umiejętności, które pozwolą mu na związanie swojej dalszej drogi zawodowej z kosmetologią. Będą one mogły być rozwijane na studiach stosownie do indywidualnych możliwości, zainteresowań i predyspozycji.

Nasza szkoła w liczbach

480

Absolwentów szkoły

10

Sal lekcyjnych

25

Lat funkcjonowania

50 000

i więcej godzin lekcji
Szkoły młodzieżowe, Liceum ogólnokształcące, Liceum policyjne, Technikum, Szkoła Branżowa I Stopnia, Szkoła Podstawowa