Sztandar ma kształt prostokąta o wymiarach 120/100 cm, otoczonego złotymi frędzlami.

Na awersie – pośrodku w kole znajduje się wizerunek patrona szkoły Jana Pawła II, wokół którego wyhaftowane są nazwa - Szkoły Młodzieżowe Centrum Szkoleniowego Wiedza w Koninie - i imię patrona szkoły Jana Pawła II. W lewym dolnym rogu umieszczony jest herb papieski, w prawym - logo Centrum Szkoleniowego Wiedza w Koninie. Pomiędzy herbem a logo widnieje dewiza szkół: „Wy jesteście przyszłością świata!”. W górnym prawym i lewym rogu znajdują się dekoracyjne liście. Tło sztandaru ma kolor ecru, litery są złote.

Rewers sztandaru przedstawia godło Polski: piastowskiego orła na czerwonym tle. Wokół nad nim widnieje napis: RZECZPOSPOLITA, pod orłem natomiast – POLSKA . Pomiędzy napisami znajdują się liście zamykające kompozycję. Tu również napisy wyhaftowane są złotą nicią.

Rewers (po lewej) i awers sztandaru
UROCZYSTOŚCI z udziałem Sztandaru

Sztandar uczestniczy w najważniejszych uroczystościach szkolnych oraz poza szkołą na zaproszenie innych szkół i instytucji.
Do najważniejszych uroczystości tworzących ceremoniał szkolny zaliczają się:
  • uroczystość wręczenia szkole sztandaru,
  • nadanie imienia szkole i odsłonięcie tablicy poświęconej patronowi,
  • rozpoczęcie i zakończenie roku szkolnego,
  • inne uroczystości szkolne odbywające się z udziałem sztandaru szkoły (np. uroczystości związane z patronem, pożegnanie uczniów ostatnich klas, ślubowanie uczniów klas I obu szkół itp.),
  • uroczystości nawiązujące do rocznic ważnych wydarzeń historycznych: np. 2 Maja (święto flagi), 3 Maja, 11 Listopada.
Ponadto Sztandar uczestniczy w uroczystościach poza szkołą, mianowicie:
  • w uroczystościach z okazji świąt państwowych organizowanych przez różne instytucje, organizacje i stowarzyszenia,
  • przy pełnieniu honorowych wart oraz składaniu kwiatów w miejscach upamiętniania ważnych wydarzeń historycznych,
  • w kościelnych uroczystościach o charakterze patriotyczno – religijnym, np. uroczyste mszy święte, uroczystości pogrzebowe.

Nasza szkoła w liczbach

Absolwentów szkoły

Sal lekcyjnych

Lat funkcjonowania