Samorząd
Samorząd Uczniowski działa na podstawie Art. 55 Ustawy o systemie oświaty z dnia 7 września 1991 r. i Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 7 września 2004r. Samorząd Uczniowski działający w naszej szkole posiada również własny regulamin, który jest zgodny ze Statutem Szkoły.

W roku szkolnym 2018/2019 Zarząd Samorządu Uczniowskiego dla Szkoła dla Młodzieży C.S. „WIEDZA” tworzą:
  • przewodnicząca SU: Izabela Wiśniewska kl.III LP
    • zastępca: Olga Gębka kl. II LP
    • członkowie: Adam Koliński kl.II LP, Natalia Rąblewska II LP, Wanessa Komicz kl. III G
opiekun: Milena Ratajczak - nauczyciel języka angielskiego

W skład Zarządu Samorządu Uczniowskiego Liceum Policyjnego wchodzą:
  • przewodnicząca SU:
    • zastępca:
    • sekretarze:
opiekunowie: p. Anna Pawlak. Paulina Arent

Do najważniejszych zadań Samorządu Uczniowskiego należą:
1. Pobudzanie i organizowanie różnych form aktywności uczniów.
2. Włączanie się w organizację życia szkolnego w porozumieniu z dyrektorem i całym gronem pedagogicznym.
3. Reprezentowanie całej społeczności uczniowskiej w szkole i organizacjach pozaszkolnych.
4. Włączanie się w działalność charytatywną.
5. Promowanie wśród uczniów pożądanych postaw.

W bieżącym roku szkolnym członkowie Zarządu SU angażują się w życie szkoły, m.in. poprzez:
  • udział w akcjach charytatywnych
  • współudział w organizacji wybranych uroczystości szkolnych (Walentynek, Dnia Kobiet, Dnia Samorządności);
  • włączanie się w promowanie szkoły.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującym Regulaminem członkami Samorządu Uczniowskiego są wszyscy uczniowie gimnazjum i liceum.

Drodzy Uczniowie,
zachęcamy, abyście z aktualnymi pomysłami lub problemami zgłaszali się do swoich przedstawicieli w Zarządzie SU lub do opiekunów SU.